Šilumos izoliacijos PIR plokštės

PIR šiltinimo plokštės – jų privalumai

PIR plokštės – tai poliizocianurato putų šiltinimo plokštės, kurios gamybos metu iš abiejų pusių padengiamos atitinkamos paskirties danga. Populiariausias PIR plokščių padengimas – aliuminio-kraft popieriaus kompozitas. Galimi kiti padengimai: stiklo pluoštas, bitumo-stiklo pluoštas, grynas aliuminis. Nuo padengimo priklauso PIR plokščių šilumos savybės ir panaudojimo galimybės.

PIR šiltinimo plokštės jau dabar yra vienas populiariausių pasaulyje šiltinimo būdų, bei sparčiai populiarėja Lietuvoje. Ši palyginus nauja technologija mūsų šalyje, pasaulyje jau ilgus metus karaliauja statybose. Kokios savybės išskiria PIR plokštes iš kitų šiltinimo medžiagų:

 1. Ypatingai mažas šilumos laidumo koeficientas λd nuo 0.020 W/mK

Šis parametras lemia, kad PIR šiltinimo sluoksnio reikės gerokai mažesnio nei būtų reikalingas įprastų šiltinimo medžiagų sluoksnis. Anksčiau tai buvo visiškai neaktualu, tačiau dabar, kai pastatai turi būti mažai energijos eikvojantys (A+, A++ energetinio naudingumo klasė), šiltinimo storio sumažinimas yra tiesiog neišvengiamas.

Pvz. Recticel Eurothane Silver plokščių λd = 0.022 W/mK. Kad pasiekti A++ klasės  šilumos varžą stogui – 12,5 m²K/W, reiktų 28 cm storio Eurothane Silver  PIR plokštės. Kad gauti tą pačią varžą su įprasta mineraline vata, kurios vidutinis λd = 0.037 W/mK, reiktų 47 cm storio vatos sluoksnio.

Tad tvirtinimo elementai, transportavimas, sienų storis (krentantis šešėlis), reikalingas gegnių storis… Visa tai tik dalis problemų, kurias išsprendžia PIR plokštės.

 1. Mažas vandens įgeriamumas <2%

Pagal šį rodiklį PIR plokštės nusileidžia tik dar mažiau drėgmės įgeriančiam ekstrudiniam polistirolui XPS. Bet palyginus su mineraline vata, putų polistirenu – PIR plokštė lenkia šias medžiagas savo savybėmis. Kai termoizoliacinė medžiaga priima daug drėgmės, jos šilumos perdavimo koeficientas suprastėja labai ženkliai, pastatuose atsiranda dideli šilumos nuostoliai. Tad ši savybė PIR plokštėms leidžia:

 • Išlaikyti termoizoliacines savybes ir šiluminę varžą tolygią
 • Išlaikyti vienodą svorį eksploatacijos metu, t.y. nesukristi, nesusispausti, nepadidinti apkrovų laikikliams ar stogo konstrukcijai.
 • Plokštės yra padengtos specialia danga, kuri yra nepralaidi garui ir šios plokštės užsandarintos lipnia juosta gali būti naudojamos vietoje garo izoliacijos.

.

 1. Priešgaisrinės savybės

PIR plokštės nepalaiko ugnies degimo, jos nuo liepsnos anglėja, taip neleisdamos ugniai plisti tolyn. Konstrukcijoje, t.y. ant stogo, ar fasadų sistemose, PIR savybės beveik nenusileidžia mineralinei vatai.  Kai XPS, EPS smilksta, dega, tuo tarpu PIR plokštės atitinka visus keliamus reikalavimus galutinėje sistemoje.

 1. Mažas plokštės svoris – 30kg/m3.

Ši šiltinimo sluoksnio savybė tampa labai aktuali ne tik meistrams, dirbantiems su plokštėmis, bet ir mažinant apkrovas stogo konstrukcijai, tvirtinimo elementams. PIR Plokštės nesukrenta, nekeičia savo formų. Neatsiranda plyšių, konstrukcija išlieka sandari.

 1. Plokštės kietos ir tvirtos – 150 kPa.

Ši savybė leidžia turėti sandarų ir kietą plokščią stogą, galimybę įsirengti šiltinimo sluoksnį virš gegnių, sandarų fasadą. Kietas PIR plokštes sunkiau pažeisti įrengimo metu, jos išlieka stabilesnės, atsparesnės bet kokiems išoriniams poveikiams.

Panaudojimas (galbūt gali būti kitas puslapis šalia techninių charakteristikų?)

Sutapdinti (plokšti) stogai

PIR plokščių privalumai:

 1. Mažėja šiltinimo sluoksnio storis, reiškia žemėja parapetas ir visas pastato aukštis. Tai labai aktualu dėl aukštingumo problemos.
 2. Stogas bus kietas – 150 kPa kietumas leis jums nebijoti, kad stogas po pirmos žiemos taps plaukiojantis.
 3. Šiltinimo sluoksnio sandarumas. PIR plokštės nesusitrauks nuo šilumos ar šalčio, išlaikys savo išmatavimus, nesusipaus.
 4. Vandens neįgeriančios plokštės išlaikys tą pačią varžą, nebus baisu, kad garai iš pastato pateks į šilumos izoliaciją ir minimalizuos jos veikimą.
 5. Su prilydoma danga arba klijuojamose sistemose tai bus papildoma apsauga nuo stogo prabėgimo.

Šlaitiniai stogai

 

PIR plokščių privalumai:

 1. Mažesnis šiltinimo sluoksnis: nereikės platinti gegnių. Neprarasite vidaus patalpų aukščio.
 2. Galimas šiltinimas virš gegnių dėl PIR plokščių savybių.
 3. PIR plokštės yra lengvos, todėl nėra papildomos apkrovos stogui, plokštės nesusėda dėl svorio
 4. Vandens neįgeriamumas – labai svarbus šioje vietoje, nes jei garų patenka į vatą – tai labai mažina jos šilumines savybes, ją daro labai sunkią. O PIR plokštės dar papildomai padengtos garui nelaidžia danga.
 5. Sandarumas. Pagrindinis reikalavimas šiais laikais šiltinimo sluoksniui yra sandarumas. Būtent su PIR plokštėmis, naudojant jas ir kaip garo izoliaciją, sandarumas yra užtikrinamas geriausiai.

Ventiliuojami fasadai

 

 

PIR plokščių privalumai:

 1. Gerokai siauresnis šiltinimo storis – mažesnis „tunelis“ langams, į namus patenka daugiau šviesos
 2. Reikalingi paprastesni tvirtinimo elementai, kuriems nereikia atlaikyti tokio didelio storio
 3. Matmenų stabilumas – PIR plokštės išlaikys savo matmenų stabilumą visą gyvavimo laikotarpį
 4. Nereikalinga papildoma plėvelė apsaugai nuo drėgmės, užtenka užsandarinti tarpus
 5. Paprastesnis transportavimas, paprastesnis darbas su siauresnėmis plokštėmis.

 

 

 

Techninės charakteristikos

Padengimas Aliuminio-kraft popieriaus kompozito danga
Šilumos laidumo koeficientas W/mK 0,022
Dydis mm 1200×2500/600
Storis mm 30, 50, 100, 120, 160. Kiti storiai – pagal užsakymą
Plokščių kraštai Lygūs, liežuvėlio-griovelio, L-formos sujungimas
Svoris (tankis) kg/m3 30
Ilgalaikis vandens įgeriamumas <2%
Suspaudimo jėga esant 10% pakitimams 150 kPa
Garų pralaidumo pasipriešinimo koeficientas μ PUR putų 50-100
Panaudojimas Plokštiems stogams, šlaitiniams stogams, ventiliuojamiems fasadams, sienoms, grindims

GAUKITE PASIŪLYMĄ

Navigacija
×